Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Rryshfetet e arbitrave/ UEFA nis hetimin ZYRTAR për Barcelonën, rrezikohet përjashtimi nga gara

Shkruar nga NEWSPORT
Rryshfetet e arbitrave/ UEFA nis hetimin ZYRTAR për Barcelonën,
UEFA ka njoftuar se ka hapur një hetim për të hedhur dritë mbi rastin e Negreira, ish-zëvendës-presidentit të komitetit teknik të arbitrave spanjollë, të cilit klubi Blaugrana i ka paguar disa milionë euro vitet e fundit. Organi më i lartë evropian i futbollit shpjegoi se "në përputhje me nenin 31(4) të Rregullores Disiplinor të UEFA-s, Inspektorët e Etikës dhe Disiplinës janë caktuar për të kryer një hetim për një shkelje të mundshme të kuadrit ligjor të UEFA-s nga FC Barcelona në lidhje me e ashtuquajtura 'Caso Negreira'". Nëse katalanasit gjenden fajtorë, atëherë pritet një dënim që mund t’i përjashtojë nga garat e Champions League.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga