Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Rreziku kryesor i Realit, VINICIUS me bombola oksigjeni para Manchester City-t (FOTO)

Shkruar nga NEWSPORT
Rreziku kryesor i Realit, VINICIUS me bombola oksigjeni para Manchester City-t
Mbrëmjen e djeshme Real Madrid fitojë në finalen e Kupës së Mbretit përballë Osasunës me rezultatin 2-1. Pas sigurimit të kupës tashmë madrilenët i pret një sfidë e vështirë të martën përballë Manchester Cityt  në Champions. Padyshim Vinicius ishte një nga futbollistët që bëri një super ndeshje duke dhuruar dhe asistin për golin e parë. Braziliani ka postuar një foto pas ndeshjes nga dhoma e tij duke treguar se po karikon bateritë për sfidën e së martës mbrëma përballë Manchester Cityt. Sulmuesi i krahut është shfaqur me bombola oksigjeni për të rikuperuar sa më shpejtë energjitë për një sfidë ku varet fati i sezonit. Ndeshja e parë e gjysmëfinales së Champions League do të luhet në Madrid, të martën në orën 21:00.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga