Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Rrahmani sfidon Barcelonën, në fushë zbret dhe Arsenali, formacionet zyrtare të dy ndeshjeve të Champions League

Shkruar nga NEWSPORT
Rrahmani sfidon Barcelonën, në fushë zbret dhe Arsenali,

Mbrëmjen e sotme do të luhen dy ndeshje mjaft interesante të Champions League, të vlefshme për fazën e 1/16-ve. Porto do të presë në shtëpi Arsenalin, ndërsa Barcelona do të luajë në transfertën e vështirë italiane, përballë Napolit.

Tashmë trajnerët e këtyre dy sfidave, kanë vendosur për lojtarët që do të hedhin në fushë që nga minuta e parë e sfidës. Më poshtë do të njiheni me formacionet zyrtare të ndeshjes Porto-Arsenal dhe Napoli-Barcelona.

FORMACIONET ZYRTARE:

PORTO: Diogo Costa, Joao Mario, Pepe, Otavio, Wendell, Alan Varela, Nico Gonzalez, Francisco, Pepe, Galeno, Evanilson.

ARSENAL: Raya, White, Saliba, Gabriel, Kiwior, Rice, Havertz, Odegaard, Saka, Martinelli, Trossard.

FORMACIONET ZYRTARE:

NAPOLI: Meret, Olivera, Juan Jesus, Rrahmani, Di Lorenzo, Cajuste, Lobotka, Anguissa, Kvarastkhelia, Osimhen, Politano.

BARCELONA: Ter Stegen, Kounde, Araujo, Martinez, Christensen, Cancelo, De Jong, Pedri, Gundogan, Yamal, Lewandowski.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga