Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ronaldo shënon, Al Nassr fiton dhe hap garën për titull

Shkruar nga NEWSPORT
Ronaldo shënon, Al Nassr fiton dhe hap garën për titull

Cristiano Ronaldo arrinë të shënoi golin e 13-të në kampionat me skudrën e Al-Nassr. Ylli i Kombëtares portugeze u transferua nëmerkaton e dimrit në Arabinë Saudite, vetëm për gjysmën e sezonit ai ka arritur të shënoj plot 13 gola.

Al-Nassr arriti të fitontë sërish, duke mposhtur e Al-Taee ku deçiziv ishte dhe Ronaldo me Golin e tij. Klubi i Cristianos ka përfituar nga ndalesa e Al-Ittihad që kryeson kampionatin duk hapur llogaritë për titullin. Këta të fundit u ndalën në shifrat 2-2 ndaj Al-Hilal.  Kur kanë mbetur edhe 3 javë nga fundi i kampionatit tashmë Al-Nassr është futur në garën për titull pasi e shikon vetën 3 pikë larg kreut që mbahet nga  Al-Ittihad.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga