Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

RONALDO nuk i fsheh emocionet: Është një përvojë e re për mua, vizioni që ka Al-Nassr është frymëzues

Shkruar nga NEWSPORT
RONALDO nuk i fsheh emocionet: Është një përvojë e re

Cristiano Ronaldo zgjodhi Al Nassr për të vazhduar karrierën e tij futbollistike pas largimit nga Manchester United. Portugezi ka nënshkruar deri në verën e vitit 2025 kontratën me skuadrën nga Arabia Saudite, me CR7 që do të mbulohet në “ar”.

Menjëherë pas zyrtarizimit te skuadra ku drejtohet nga Rudi Garcia, ish-lojtari i Real Madrid nuk i ka fshehur emocionet për aventurën e tij të re në Arabi, ndërsa ka theksuar se vizioni që ka Al Nassr i ka bindur për të firmosur.

 “Jam i emocionuar për një përvojë të re në një ligë të ndryshme dhe në një vend tjetër, vizioni që ka Al Nassr është shumë frymëzues. Jam shumë i emocionuar të bashkohem me shokët e mi të skuadrës dhe të ndihmoj skuadrën të arrijë më shumë sukses”, u shpreh pesë herë fituesi i “Topit të Artë”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga