Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ronaldo do të largohet nga ekipi, Manchester United hedh sytë përsëri në Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
Ronaldo do të largohet nga ekipi, Manchester United hedh sytë

Marrëdhënia mes Cristiano Ronaldos dhe Manchester United është në gjendjen më të keqe ndonjëherë. Gjithçka kulmoi në ndeshjen e fundit ndaj Tottenham ku portugezi u largua nga fusha pa mbaruar takimi akoma në shenjë proteste ndaj trajnerit ten Hag për mosfutjen e tij në lojë. Në janar pritet largimi i tij dhe United po fillon punën për të gjetur zëvëndësuesin.

Portugezin pritet ta zëvëndësojë pikërisht një portugez tjetër nga Madridi. Joao Felix i Atletico Madrid mund të largohet nga spanjollët pas 4 sezoneve. Klubi spanjoll nuk është kundër një largimi të mundshëm pasi Felix nuk ka shpërthyer akoma siç prisnin drejtuesit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga