Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Roma “godet” Milanin në merkato, kryeqytetasit i “vjedhin” Maldinit objektivin e mesfushës

Shkruar nga NEWSPORT

Roma godet Milanin për Houssem Aouar. Mesfushori do të lirohet nga Lyon në qershor dhe kuqezinjtë ishin të interesuar konkret për shërbimet e tij. Mirëpo, të hënën e Pashkëve, sipas asaj që u raportua nga TuttoMercatoËeb, lojtari ishte në Romë ku iu nënshtrua disa kontrolleve mjekësore në kampusin BioMedico për klubin Giallorossi.

Tiago Pinto ka të gjitha synimet për të djegur konkurrencën e fortë europiane dhe për këtë ka mbyllur shpejt negociatat me palët që tani po punojnë për detajet. Vizitat mjekësore u përdorën nga Roma për të konstatuar gjendjen e tij shëndetësore, duke pasur parasysh problemet e shumta fizike mes kyçeve dhe gjunjëve të hasura në muajt e fundit.

[caption id="attachment_676633" align="alignnone" width="384"]lyon Houssem Aouar[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga