Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Rikthehen kombëtaret në qershor, Anglia publikon listën e lojtarëve ndaj Maqedonisë

Shkruar nga NEWSPORT
Rikthehen kombëtaret në qershor, Anglia publikon listën e
Kombëtaret do të rikthehen të luajnë në muajin qershor për kualifikueset e EURO 2024 që do të zhvillohet në Gjermani. Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate ka vendosur përfundimisht 25 lojtarët që do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet e rradhës ndaj Maltës dhe Maqedonisë së Veriut. Ajo që bie në sy është mungesa e mbrojësit të Milanit Fikayo Tomori, ku Southgate ka preferuar të zgjedh lojtarë si Trent Alexandër-Arnold, Dunk, Guehi, Maguire, Tyron Mings, Luke Shaw, John Stones, Kevin Trippier e Kyle Walker. Në mesfushë do të jenë Bellingham, Eze, Gallagher, Henderson, Phillips e Rice. Ndërsa në majën e sulmit do të jenë, Phil Foden, Harry Kane, Marcus Rashford, Jack Grealish, Bukayo Saka, James Maddison e Callum Wilson ku vlen të theksohet se jashtë kësaj liste janë edhe futbollistë si Rahem Sterling dhe Tammy Abraham.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga