Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ribery: As Messi e as Ronaldo, ja kush duhet të fitojë "Topin e Artë"

Shkruar nga NEWSPORT
Ribery: As Messi e as Ronaldo, ja kush duhet të fitojë "Topin e

Franck Ribery ngre në piedestal Robert Leëandoëskin. Mesfushori francez i Bayern Munchen mendon se shoku i tij i skuadrës qëndron më lart se Messi dhe Ronaldo e një gjë të tillë e ka treguar këtë sezon.

”Leva është i mrekullueshëm, ai përfundimisht meriton ta fitojë Topin e Artë. Këtu te Bayerni kam luajtur me shumë sulmues të mëdhenj, Luca Toni, Mario Gomez dhe Miro Klose të gjithë kanë qenë fantastikë, por Leëandoëski është më i kompletuari nga të gjithë”, theksoi ndër të tjera Franck Ribery.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga