Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Reus heq dorë nga shiriti i kapitenit, ja kush pritet të zër vendin e tij

Shkruar nga NEWSPORT
Reus heq dorë nga shiriti i kapitenit, ja kush pritet të zër

Marco Reus ka vendosur ti jap fund aventurës së tij si kapiten i Borussia Dortmund. Ka qenë vetë futbollisti që ka njoftuar vendimin e tij nëpërmjet një video të postuar në rrjetet sociale.

Pas 5 sezoneve si kapiten tashmë ai ka dhënë dorheqjen dhe nuk do të mbaj më shiritin në krah.

“Për këtë vendim i kam njoftuar Edin Terziqin dhe Sebastian Kehl-in të mërkurën, kam qenë i autorizuar ta mbaj këtë shirit dhe e kam mbajtur me krenari dhe nder për pesë vjet. Faleminderit për mbështetjen tuaj gjatë këtyre viteve, jam i sigurt se do të na gjejnë një pasardhës të denjë” ka thënë lojtari në video e postuar.

Tashmë në garë për shiritin e kapitenit janë plot katër favoritë. Ndër favoritët mendohet të jrte mbrojtësi me provojë Mats Hummels. Kjo është një nga gjërat më llogjike por megjithatë klubi ka njofutar se do të marr një cikël të ri.

Kjo gjë ka lënë të kuptohet se në garë mund të jetë edhe Gregor Kobel që të udhëheq skuadrën. Nuk mbeten pas as sulmuesi Julian Brandt dhe Emre Can. Me këta dy të fundit që mendohet se do të jenë pjesë e revolucionit të ri.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga