Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Retegui: Admiroj Haaland-in, një 9-sh vrasës. Pastaj Lewa dhe Ibra

Shkruar nga NEWSPORT
Retegui: Admiroj Haaland-in, një 9-sh vrasës. Pastaj Lewa dhe Ibra

Mateo Retegui u grumbullua për herë të parë me kombëtaren italiane për sfidat e marsit duke shënuar edhe dy gola. Sulmuesi i Tigres në Meksikë ishte një surprizë në listën e Mancinit duke ia shpërblyer teknikut me lojën dhe golat e tij.

Për “Gazzetta dello Sport: sulmuesi dha një intervistë duke treguar se cilët janë edhe sulmuesit që ai pëlqen.

“Janë shumë që i shikoj dhe i admiroj. Haaland i Manchester City është një prej tyre, një 9-sh vrasës që më pëlqen shumë. E pastaj Lewandowski, Ibrahimovic, janë shumë të kompletuar. Janë liderë”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga