Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Rekordi i 41 golave në Bundesligë, legjenda e Bayernit i bindur: Kane do të kalojë Lewandowskin

Shkruar nga NEWSPORT
Rekordi i 41 golave në Bundesligë, legjenda e Bayernit i bindur: Kane

Harry Kane është ambientuar shpejt te Bayern Munich, me sulmuesin anglez që po bën paraqitje fantastike në kampionat dhe po udhëheq bavarezët drejt rezultateve pozitive në Europë.

Anglezi në këtë sezon ka arritur të gjëjë 17 herë rrugën e rrjetës në 11 ndeshje, ndërsa ka asistusar në 5 raste. Në këtë mënyrë Kane udhëheq listën e golashënesve në futbollin gjerman. Në lidhje me performancën e ish-lojtarit të Tottenham ka folur legjenda e Bayern, Lothar Matheus.

Ky i fundit është shprehur i bindur se Kane do të thyejë rekordin e Robert Leëandoëskit. Polaku në sezonin 2020-2021 arriti të shënojë 41 gola dhe dhuroi 7 asiste në Bundesligë.

 “Pas ruajtjes së trendit pozitiv ndaj ekipeve jo të lehta në mbrojte si Dortmundi dhe Heidenheim, jam i bindur se Kane do ta thyej rekordin e Robert Leëandoëskit. Rruga është e gjatë, vetëm ndonjë dëmtim i rëndë do ta bënte të pamundur, por s’besoj, marrë në konsideratë rezistencën e anglezit.

 Ai ka luajtur në Ligën Premier, kampionati më dinamik dhe ia ka dalë, ndërsa Gjermania disi më e butë në ndërhyrje. Interpretimi i pykës së kampionëve në ligë vërtetë speciale.

Mjeshtëria në ndaljen e topit, ekzekutimin e goditjeve, qetësia dhe mbështetja që u fal shokëve të ekipit e ka ngritur kaq lart grupin e Tuchelit”, deklaroi Matheus.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga