Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Reali ka piketuar dy talentet e së ardhmes, pengesë është klauzola e tyre

Shkruar nga NEWSPORT
Reali ka piketuar dy talentet e së ardhmes, pengesë është

Real Madrid është një nga ekipet europiane që një pjesë të mirë të vëmendjes ua kushton edhe të rinjve. “Los Blancos” duket se tashmë janë të fokusuar tek lojtarët e rinj, pasi mosha e disa vetëranëve nuk premton.

Drejtuesit tashmë janë të vetëdijshëm se Modric, Kross dhe Benzema janë afër fundit të karrierës dhe priten të zëvendësohen me element të rinj.

Jude Bellingham, i cili është vetëm 19-vjeç është një nga objektivat e madrilenëve, ndërsa emri tjetër lidhet ngushtë me Enzo Fernandez, i cili shkëlqeu në Kupën e Botës me Argjentinën.

Të dy lojtarët kushtojnë. Anglezi ka një klauzolë 150 milionë euro, ndërsa Benfica raportohet s eka refuzuar 100 milionë euro të Liverpool për 21-vjeçarin argjentinas. Mbetet të shikohet se çfarë do të bëjë Reali për dy futbollistët të cilët vërtet premtojnë shumë për të ardhmen.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga