Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Reali fut “hundët” në merkaton e Barcelonës, gati “rrëmbimi” i objektivit të katalanasve

Shkruar nga NEWSPORT
Reali fut “hundët” në merkaton e Barcelonës, gati

Përforcimi i mbrojtjes në djathtë është një nga detyrat pezull që Barcelona ka për skuadrën e sezonit të ardhshëm. Megjithatë gjithëka do të varet nga rregullat e Fair Play Financiar. Katalanasit kanë gati një listë lojtarësh tashmë të konstatuar në elitë për të bërë një hop në cilësi në atë pozicion.

Por zërat e fundit tregojnë se Real Madrid mund të rrëmbejë objektivin e Blaugranasve. Mbrojtësi i Villareal, John Foyth ka qenë në radarët e Barçes prej kohësh por klauzola e tij prej 54.6 milionë eurosh ka bërë të komplikuar nënshkrimin e tij. Sipas gazetës “Blid” madrilenët janë vënë në ndjekje të argjentinasit dhe mund të nënshkruaj këtë merkato.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga