Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

REAL MADRID nuk kursehet, 140 milionë euro për talentin anglez

Shkruar nga NEWSPORT
REAL MADRID nuk kursehet, 140 milionë euro për talentin anglez

Real Madrid ka vendosur të mos kursehet aspak sa i takon afrimit të lojtarëve të rinj, të cilët premtojnë për të ardhmen e skuadrës. “Los Blancos” janë të gatshëm të harxhojnë plot 140 milionë euro për shërbimet e talentit anglez.

Jude Bellingham është lojtari më i kërkuar gjatë kësaj merkatoje dhe tashmë shum ëklube e kanë kthyer atë në objektivin e tyre. Për të mposhtur konkurencën e madhe, madrilenët sipas “Marca” janë të gatshëm të bëjnë një ofertë stratosferike për lojtarin e Borussia Dortmund.

Po sipas burimit në fjalë, Reali i ka bërë gati 110 milionë euro, plus 30 të tjera nga bonuset, për ta transferuar Bellinghamin. Mbetet të presim për të mësuar se cila do të jetë përgjigjja e skuadrës gjermane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga