Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

REAL MADRID nis festën, shkak bëhet Robert LEWANDOWSKI

Shkruar nga NEWSPORT
REAL MADRID nis festën, shkak bëhet Robert LEWANDOWSKI

Një lajm i keq për Barcelonën. Në ndeshje e mbrëmjes së djeshme ndaj Almerias, Robert Leëandoëski pësoi një dëmtim në kofshën e majtë. Një dëmtim i tillë bën me “dhimbje koke” trajnerin Xavi Hernandez .

Sulmuesi pritet të mungojë 2 javë dhe kjo do të thotë se polaku rrezikon edhe gjysmëfinalen e parë në Copa del Reay ndaj Real Madrid. “El Clasico” do të luhet më 19 mars dhe për “Lor Blancos” është një hall më pak.

Akoma asgjë nuk është zyrtare, teksa pritet që lojtari t’iu nënshtrohet edhe vizitave mjekësore për të mësuar edhe shkallën e dëmtimit dhe kohën e rikuperimit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga