Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Real Madrid apo PSG-ja? Kylian Mbappe tregon të ardhmen

Shkruar nga NEWSPORT
Real Madrid apo PSG-ja? Kylian Mbappe tregon të ardhmen

Kylian Mbappe prej vitesh tashmë është në qendër të merkatos. Sulmuesi francez lidhet ngushtë me një kalim te Real Madrid, teksa në verën që kaloi vendosi të rinovonte me PSG-në.

Tashmë kontrata aktuale e tij përfundon pas 6 muajsh dhe sërish e ardhmja e tij është në pikëpyetje. Pas fitores ndaj Toulouses në Superkupën e Francë, Mbappe foli edhe për të ardhmen e tij.

Sulmuesi theksoi se momentalisht është i fokusuar vetëm te PSG-ja dhe se për të ardhmen nuk ka vendosur ende asgjë. Ndër të tjera theksoi se ka një  marrëveshje me Al Khelaif dhe në këtë mënyrë asnjë nga palët nuk do të dëmtohet në ketë mes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga