Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Pushimet i kushtojnë sezonin Neuer, dëmtim horror për gardianin e Bayern

Shkruar nga NEWSPORT
Pushimet i kushtojnë sezonin Neuer, dëmtim horror për gardianin e
Kapiteni i Gjermanisë dhe Bayern Munichut, Manuel Neuer, ka hum ur pjesën e mbetur të sezonit pasi ka thyer këmbën duke bërë ski. Lajmin e ka bërë të ditur vetë portieri gjerman nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku tregon se i është nënshtruar një operacioni , ndërsa shikohet në spital me këmbën e dhjathë të fashuar. Portieri tha në një postim në Instagram të shtunën se i është nënshtruar një operacioni të premten. Postimi tregon një foto të Neuerit me sa duket në një shtrat spitalor me këmbën e djathtë në gips dhe një fashë në dorën e majtë. “Çfarë mund të them, fundi i vitit mund të kishte shkuar patjetër më mire. Ndërsa po përpiqesha të pastroja kokën gjatë turneut të skive, pësova një frakturë në pjesën e poshtme të këmbës. Operacioni i djeshëm shkoi mirë. Shumë faleminderit mjekëve! Megjithatë, dhemb të di se sezoni aktual ka mbaruar për mua”, ka shkruar gjermani. Kujtojmë se Gjermania u eliminua nga Kupa e Botës që në fazën e grupeve të Katar 2022, ndërsa protestuan për shiritin ylber.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga