Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

PSG ngre alarmin para Bayernit, pas Mbappes edhe Leo MESSI nuk përfshihet në ekip

Shkruar nga NEWSPORT

PSG do të luajë sot në orën 17:00 ndeshjen e javës së 23 të Ligue 1 përballë Monacos, një sfidë mes dy gjigantëve francez që luajnë për objektiva të ndryshëm. Monegaskët janë pritës në këtë sfidë dhe do të tentojnë një rezultat pozitiv për garën e zonës Champions ndërsa PSG dëshiron të “vrasë” sa më shpejt kampionatin.

Trajneri Galtier ngre alarmin e frikshëm para Bayernit të martën teksa në publikimin e formacionit, kampioni i botës, Leo Messi, është jashtë ekipit, madje as në stol. Argjentinasi vuan nga një dëmtim dhe rrezikon jashtë mase ndeshjen në Champions.

Parizienët e kanë aktualisht një mungesë të madhe, atë të yllit, Kylian Mbappe dhe një tjetër e Messit do të thonte shumë për fatin e sfidës. Kujtojmë se veç dyshes, mungesa pritet të jenë edhe Nordi Mukiele me Renato Sanches.

Ekipi me 23 lojtarët e ftuar për ndeshjen e sotme:

Formacioni i PSG: 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga