Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“PSG, City dhe më pas Reali”, Nagelsmann për shortin: Kur të fitojmë askush s’mund të thotë që kishim rrugën e lehtë

Shkruar nga NEWSPORT
“PSG, City dhe më pas Reali”, Nagelsmann për shortin: Kur

Trajneri i Bayern Munchen, Julian Nagelsmann komentoi shortin e Champions League me bavarezët që do të përballen më Manchester City në një finale të parakohshme.

“Është një short i mirë dhe i vështirë. Tani askush nuk mund të thotë që e kemi pasur rrugën të lehtë nëse triumfojm në fund. Ishim në një grup të vështirë, pas tij PSG dhe tani Man City. Kundërshtari potencial në gjysmëfinale do të jetë i vështirë gjithashtu. Jam i emocionuar nga shorti.

Ndaj Villarreal sezonin e kaluar nuk bëmë mirë ne ndeshjen e parë ç’ka na kushtoi edhe eleminimin. Ne duam te arrijme deri në fund këtë sezon dhe për këtë duhet të fitojme ndaj City't.

Haaland është lojtar i shklqyer me cilësi ekstreme në shpejtesi dhe fizikalitet. Madje me i forte se Mbappé por edhe ne kemi lojtarë të rëndësishëm në sulm ashtu si City ka edhe lojtarë të tjerë.

Guardiolën e kam ndjekur te Barcelona, City & Bayern por asnjëherë nuk kam kopjuar asnjë trajner. Skuadrat e Pep janë të bukura për t’u parë, futbolli i tij është sulmues dhe skuadrat e tij zotërojnë topin.”-tha Nagelsmann.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga