Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Protagonist në fitoren ndaj Alaves, Lewandowski: Kam eksperiencë, nuk e humbas qetësinë

Shkruar nga NEWSPORT
Protagonist në fitoren ndaj Alaves, Lewandowski: Kam eksperiencë, nuk

Barcelona mori fitoren e dytë rresht në kampionat, teksa mbrëm mposhtin 3-1 skuadrën e Alaves. Një fitore e rëndësishme kjo për katalanasit që vazhdojnë me rezultatet pozitive.

Një nga autorët e golave për blaugranat ishte Robert Lewandowski, i cili hapi edhe serinë e golave. Polaku pas ndeshjes do të theksonte se  sulmuesit “jetojnë” për të shënuar, megjithatë shtoi se ai vetë nuk e kishte përjetuar keq mungesën e golave për shkak të eksperiencës.

“Për mua si një sulmues është shumë e rëndësishme që të shënoj gola. Kam pasur shumë mundësi, ia dola falë edhe asistimit të Gundogan. Ishte e rëndësishme të fitonim dhe zhvilluam një ndeshje të mirë në të dyja fazat e lojës, si atë mbrojtëse ashtu edhe në atë sulmuese.

Nëse nuk shënon kur mban rolin e sulmuesit është e vështirë, ngarkohesh në aspektin psikologjik. Megjithatë, kur më ndodh të mos shënoj në tre apo katër ndeshje, unë nuk e humbas durimin sepse kam shumë eksperiencë. Kemi edhe tre-katër muaj deri në fundin e sezonit dhe tani është momenti për të mos gabuar, duhet të punojmë dhe të përmirësohemi sepse i kemi kualitetet”, u shpreh Lewandowski.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga