Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Pochettino e nis me largime, e konfirmon presidenti i Atletico Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
Pochettino e nis me largime, e konfirmon presidenti i Atletico Madrid

Mauricio Pochettino u zyrtarizua ditën e djeshme nga Chelsea , me ish-timonierin e PSG-së që do të marrë “frenat” e Bluve të Londrës. Argjentinasi e ka nisur menjëherë në sulm dhe tashmë është konfirmuar edhe largimi i parë.

Joao Felix nuk ëhstë në planet e Pochettinos për sezonin e ardhshëm dhe në këto kushte portugezi do të rikthehet në Madrid te skuadra e Atleticos.

Chelsea duke parë edhe dëshirën e trajnerit nuk do të blejë kartonin e Felix në fund të sezonit. Këtë gjë e konfirmoi Presidenti i Atletico Madrid, Enrique Cerezo.

“Ne jemi informuar se Poch nuk llogarit me João Félix për Chelsea. Ai do të kthehet këtu, do të shohim... nuk kemi planifikuar asgjë”, ka theksuar kreu i Atleticos.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga