Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

PLAY-OFF/ 11 gola në pjesët e para të 5 ndeshjeve, Greqia e pamëshirshme për objektivin “Euro2024”

Shkruar nga NEWSPORT
PLAY-OFF/ 11 gola në pjesët e para të 5 ndeshjeve, Greqia e

Euro2024 po luan fazën gjysmëfinale të “play-off”. Kanë përfunduar pjesët e para të 5 ndeshjeve të mbetura, ku janë prodhuar 11 gola në total.

Greqia që ka shënuar 4 gola ndaj Kazakistanit, ka spikatur më së shumti. Po ashtu në avantazh janë dhe Uellsi, Islanda e Polonia. Në anën tjetër kujtojmë se më herët ditën e sotme është kualifikuar Gjeorgjia.

E vetmja ndeshje ku nuk është shënuar asnjë gol është ajo mes Bosnjës dhe Ukrainës. Të dyja përfaqësueset kanë pasur një pjesë të parë të ekuilibruar me raste.

Play-Off, faza gjysmëfinale e Euro2024, pjesa e parë:

Bosnja dhe Hercegovina 0-0 Ukraina

Greqi 4-0 Kazakistan

Izrael 1-2 Islandë

Poloni 1-0 Estoni

Uells 2-1 Finlandë

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga