Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Pique në mbështetje të Real Madrid: I kuptoj akuzat ndaj arbitrit, s’bën sens të mbyllej gjatë krosimit

Shkruar nga NEWSPORT
Pique në mbështetje të Real Madrid: I kuptoj akuzat ndaj

Gerard Pique ka dalë në mbrojtje të Real Madrid sa i përket çështjes ndaj gjyqtarit Gil Manzano në ndeshjen ndaj Valencia. Arbitri fërshëllehu përfundimin e ndeshjes në momentin që topi ishte në ajër duke shkuar drejt zonës, nga ku Bellingham e dërgoi në rrjetë, por nuk iu akordua. Polemika të shumta, akuza dhe padi nga Real Madrid, si dhe dënim pa afat për gjyqtarin nga Federata.

Ish-mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, si rrallë herë u ka dalë në mbrojtje madrilenëve teksa e quajti të pakuptimtë vendimin e arbitrit Manzano.

“Nuk është hera e parë që ai e bën këtë. I kuptoj akuzat e Real Madrid. Duhet të fërshëllehej më herët, ishte shumë vonë. Të fërshëllesh direkt teksa po kroson nuk bën aspak sens”, u shpreh Pique në podcastin e Gerard Romeros.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga