Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Përfundon epoka “Simeone” për Atletico Madrid? Ish-trajneri i Barcelonës piketohet në krye të stolit

Shkruar nga NEWSPORT
Përfundon epoka “Simeone” për Atletico Madrid?

Cikli i Diego Simeones me Atletico Madrid është në pikëpyetje të madhe. Barazimi i mbrëmshëm kundër Getafes dhe rreziku i moskualifikimit ne 1/16 e Champions League e bëjnë të mundur këtë gjë. Kjo është bindja e drejtuesve të Atletico Madridit te cilët janë të pakënaqur me trajnerin e tyre. Simeone ka kontratë deri në qershor të 2024 ndërsa është trajneri më i paguar në botë me 40 milionë euro në sezon.

Emri i parë për zëvendësuesin e tij është Luis Enrique i cili është trajner i kombëtares së Spanjës dhe ka fituar gjithçka me Barcelonën në vitin 2015, të paktën deri në Botërorin e Katarit. Gjithçka mbetet për t’u parë por stoli i Simeonës nuk është më i sigurtë si më parë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga