Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Përballje “titanësh” në Champions, spikat dueli Inter – Atletico (SFIDAT)

Shkruar nga NEWSPORT
Përballje “titanësh” në Champions, spikat dueli Inter

Në mbrëmjen e sotme rikthehet sërish Champions League, e cila do të marrë vëmendjen e të gjithë tifozëve. Dy takime që pritet të jenë të luftuara do të marrin “skenën”, teksa në fushë do të zbresin 4 skuadra ku do të kërkojnë edhe fitoren.

Interi do të presë në “San Siro” skuadrën e Atletico Madrid, sfidë që do të startojë në orën 21:00. Një duel “titanësh” mes italianëve dhe spanjollëve që do tëë përplasin “brirët’ për fitoren në fazën e 1/8-ave. Zikaltërit janë një prej ekipeve të momentit dhe fitorja për ta do të jetë mëse e detyrueshme, ndërkohë nga krahu tjetër “djemtë” e Diego Simeones do të tentojnë të marrin rezultat në shtëpinë e italianëve.

Një tjetër duel interesant është mes PSV-së dhe Dortmund. Në këtë përballej favoritë në letër janë gjermanët, por jemi mësuar tashmë se në të tillë kompeticion surprizat nuk mungojnë. Kjo ndeshje do të luhet në “Philips Stadion” në orën 21:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga