Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Partizani për kthesën ndaj Laçit, kurbinasit duan fitoren për zonën “Euro” (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani për kthesën ndaj Laçit, kurbinasit duan fitoren

Partizani dhe Laçi do të përballen sot në orën 19:00 në Kompleksin Partizani për javën e 20-të të Abissnet Superiore. Të kuqve nuk u falen hapat fals dhe duhet të rikthehen menjëherë te fitorja nëse duan të bëjnë presion te Tirana kryesuese.

Laçi nga ana tjetër do të luajë për fitore në kryeqytet teksa me tre pikë të mundshme do të katapultoheshin nga vendi i gjashtë, në të tretin. Megjithatë duhet pritur edhe rezultati i ndeshjeve të Vllaznisë dhe Erzenit nesër. Trajnerët Colella dhe Mezani kanë përzgjedhur formacionet titullare.

Formacionet Zyrtare:

Partizani (4-3-1-2): Hoxha; Hadroj, Sota, Menich, Atanaskoski; Hoti, Matondo, Murataj; Da Silva; Cara, Mensah. Trajner: Giovanni Colella

Laçi (4-3-3): Selmani; Duka, Roganovic, Velkoski, Ziko; Manellari, Ujka, Spahiu; Bajramaj, Shkurtaj, Mazrekaj. Trajner: Gentian Mezani

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga