Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Parakontrata pret firmën, Real Madrid bën gati 250 milionë euro për Kylian Mbappe

Shkruar nga NEWSPORT
Parakontrata pret firmën, Real Madrid bën gati 250 milionë euro

Real Madrid synon të arrijë një marrëveshje parakontrate me Kylian Mbappe në janar, përpara se ta nënshkruajnë falas verën e ardhshme.

Los Blancos ka lënë mënjanë një shumë prej 250 milion eurosh për yllin e Paris Saint-Germain. Shuma do të përdoret për të mbuluar pagat e Mbappe dhe një tarifë bonus nënshkrimi, sipas Sport.

Mbappe pati një përplasje me PSG në fillim të kësaj vere që e bëri atë të përjashtohej nga skuadra gjatë turneut para-sezonal në Japoni. Ndërsa fituesi i Kupës së Botës nuk donte të nënshkruante një kontratë të re, PSG dëshironte që ai të zgjaste qëndrimin e tij në mënyrë që nëse largohej në 2024, klubi të merrte disa para nga transferimi i tij.

Çështja është zgjidhur përkohësisht, me Mbappe që është kthyer në aksion për PSG në fillim të sezonit të ri të Ligue 1 me 5 gola në 3 paraqitje deri më tani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga