Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Lille e bën "rrugë", operacion "alla Pepe" dhe dy ekipe angleze "pëplasen" për Osimhen

Shkruar nga NEWSPORT
Lille e bën "rrugë", operacion "alla Pepe" dhe dy

Shitja e Nicolas Pepe nga Lille te Arsenal për 80 milionë euro ishte një start i një filozofie të re në klubin francez. Po e njëjta rrugë pritet të ndiqet edhe për Victor Osimhen, me këtë të fundit që ka realizuar 13 gola në 27 ndeshje. Sipas mediave angleze, Liverpool dhe Tottenham kërkojnë shërbimet e futbollistit. Do të jetë një lojë nervash deri në fund, pasi Lille kërkon të përfitojë sa më shumë financiarisht.

Nuk ka një shifër konkrete, por me siguri që do jetë 50 milionë euro. Shumë e rëndësishme mbetet pjesa e mbetur e sezonit, nëse Osimhen do vazhdojë të shënojë apo jo.

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga