Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Nuk ka më dyshime, Mbappe njofton shokët për vendimin

Shkruar nga NEWSPORT
Nuk ka më dyshime, Mbappe njofton shokët për vendimin

Kylian Mbappe ka informuar ka njoftuar shokët e tij të skuadrës te PSG se do të largohet në fundin e sezonit. 25-vjeçari ia ka bërë të ditur vendimin dhe klubit, ndërsa tashmë dilema e madhe do jetë destinacioni i radhës.

Mbappe është i fokusuar po ashtu te Kombëtarja e Francës, me të cilën do japi kontribut këtë verë. Europiani i Gjermanisë është prioritet kryesor, teksa me PSG-në nuk duken dhe aq mirë punët.

Kujtojmë se sulmuesi francez u afrua te PSG në verën e vitit 2018. Shifra e transferimit 180 milionë euro ishte e bujshme asokohe, pasi vetëm 1 vit më parë ata afruan Neymar për shifrën rekord të 222 milionë eurove.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga