Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Një tjetër përfaqësuese pret biletën në Botëror, 2 golat çojnë PERUNË në RUSI

Shkruar nga NEWSPORT
Një tjetër përfaqësuese pret biletën në

Përfaqësuesja e Perusë është e skuadra e fundit që ka siguruar biletën për në Botërorin "Rusi 2018". Kualifikimi ka ardhur pas fitores prej 2-0 në shtëpi ndaj Zelandës së Re, duke siguruar biletën e fundit për këtë Botëror.

Tashmë janë zyrtarizuar të katërta vazot e Kupës së Botës dhe pritet që në datën 1 dhjetor të hidhet shorti për fazën e grupeve.

[gallery columns="1" size="full" ids="170385"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga