Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Në Angli janë të sigurtë, HAMILTON “braktis” Mercedesin për Ferrarin

Shkruar nga NEWSPORT
Në Angli janë të sigurtë, HAMILTON “braktis”

Lajmet që vijnë ditën e sotme nga “Daily Mail” janë të bujshme. Nga media e njohur bëhet e ditur se e ardhmja e Luis Hamilton te Mercedes është në dyshim të madh. Me shumë gjasa piloti i njohur mund të largohet nga skuadra e tij, pasi mes palëve nuk ka asgjë për rinovimin e kontratës.

PO sipas burimit në fjalë raportohet se “Kokëkuqja” mund të “tradhëtoj” Mercedesin dhe të bashkohet me Ferrarin për sezonin e ardhshëm.

Gjithësesi na mbetet të presim për të parë nëse diçka e tillë do të ndodhë në Formula 1, apo Hamilton do t’i qëndrojë besnik Mercedesit të tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga