Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

NDESHJET/ Vedat MURIQI përballë Atleticos, Barcelona kundër Rayo Vallecanos për t’u afruar më shumë me titullin

Shkruar nga NEWSPORT

La Liga do të zhvillojë ditën e sotme një pjesë të ndeshjeve të javës së 31-të të saj. 4 takime mjaft interesante do të luhen në Spanjë. Atletico Madrid do të presë në “Metropolitano” skuadrën e Vedat Muriqit, Mallorcan. Kjo sfidë do të startojë në orën 19:30. Po në këtë orë do të luhet edhe takimi tjetër mes Getafes dhe Almerias.

Ndërkohë në orën 22:00 do të luhen dy takimet e tjera. Barcelona do të sfidojë në transfertë Rayo Vallecanon. Katalanasit pas humbjes së Real Madrid synojnë të çojnë diferencën mes tyre në +14 pikë. Takimi tjetër luhet mes Celta Vigos dhe Elche.

[caption id="attachment_690024" align="alignnone" width="634"] Ndeshjet e sotme ne La Liga[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga