Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Ndeshja me Romën, trajneri i INTERIT: Kristjan ASLLANI nesër në fushë

Shkruar nga NEWSPORT
Ndeshja me Romën, trajneri i INTERIT: Kristjan ASLLANI nesër në

Inter do të luajë nesër kundër Romës, ndeshje e vlefshme për javën e tetë të Seria A. Kjo sfidë do të zhvillohet në stadiumin “San Siro” dhe është mjaft e rëndësishme për të dy ekipet.

Para takimit ka folur trajneri Simone Inzaghi i cili ka treguar se Kristjan Asllani nesër do të jetë titullar. Gjithashtu ai është ndalur te futbollistët e tjerë, ndërsa ka treguar vështirësinë e takimit.

“Asllani nesër do të luajë titullar. Kam pak vështirësi. Përveç Brozoviç, tani probleme ka shfaqur edhe Galiardini dhe nuk është stërvitur në dy ditët e fundit.

Lukaku? Lukaku ndodhet jashtë fushave prej 1 muaji dhe do të duhet disa kohë që të jetë në gjendje optimale.

Roma? Do të jetë një ndeshje me shumë impenjim ajo ndaj Romës, e përbërë nga duele. Do të përballemi me një ekip të fortë që është rritur, me një trajner të madh si Murinho.

Rreziku? Ne trajnerët jemi gjithmonë në rrezik, në çdo ndeshje dhe çdo seancë stërvitore. Jemi disa pikë prapa, po mundohemi të punojmë më shumë dhe më mirë dhe do të shohim se çfarë do të thotë fusha e blertë. Unë kam qetësinë e duhur.

Situata? Me Lotiton kam pasur marrëdhënie shumë të mira, me Zhangun kam gjithashtu marrëdhënie të mira. Klubi është prezent, në futboll ka edhe fitore dhe humbje. Komandojnë Atalanta dhe Napoli me meritë, pastaj ka skuadra që kanë humbur disa pikë. Me punë do të mund të rikuperojmë.

Gosens? Kam lojtarë që po bëjnë mirë, Gosens është njëri prej tyre dhe jam i lumtur që ka gjetur kombëtaren. Në të majtë kam atë, Dimarkon dhe Darmianin. Do të bëj një zgjedhje pas stërvitjes së sotme”, përfundoi Simone Inzaghi.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga