Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Ndalohet hyrja e tifozëve gjermanë, por 400 prej tyre marshojnë në NAPOLI

Shkruar nga NEWSPORT
Ndalohet hyrja e tifozëve gjermanë, por 400 prej tyre marshojnë
Mbrëmjen e sotme në stadiumin “Maradona” do të luhet edhe ndeshja e kthimit mes Napolit dhe Frankfut. Takimi i parë mes tyre është mbyllur me shifrat 2-0 dhe tashmë luhet për një biletë në çerekfinalen e Champions League. Sipas gazeta “Il Mattino” klubi i Napolit vendosi të kufizojë shitjen e biletave për tifozët mik, duke ndaluar ata të jenë në stadium. Në atë moment, në parim, klubi gjerman vendosi të mos i shesë 2500 biletat në dispozicion. Pavarësisht kësaj, rreth 400 tifozë të Eintracht mbërritën në qytet mbrëmë, duke e ditur se nuk do ta shikojnë ndeshjen. Po çfarë do të ndodhë me tifozët gjermanë. Këto janë orë tensioni në Napoli dhe forca të shumta policie janë angazhuar për të siguruar mbarëvajtjen e kësaj ndeshje.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga