Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

NATIONS LEAGUE/ Spanja dhe Italia kërkojnë një vend në finale, Morta dhe Immobile marrin për dore skuadrat

Shkruar nga NEWSPORT
NATIONS LEAGUE/ Spanja dhe Italia kërkojnë një vend në

Spanja dhe Italia do të përballen sonte në orën 20:45 në stadiumin “De Grolsch Veste” në Hollandë. Skuadrat do të luftojnë për një vend në finalen e UEFA Nations League ku i pret Kroacia. Kroatët arritën të mposhtin Hollandën mbrëmjen e djeshme me rezultatin 4-2.

Sot në mbrëmje do të shpallet edhe finalisti i dytë mes Spanjës dhe Italisë. Të dyja skuadrat do të kërkojnë një vend në finalen esë dielës për të shpallur ekipin fitues të Nations League. Tashmë kur jemi ende 4 orë përpara ndeshjes trajnerët kanë krijuar idetë e tyre për fuytbollistët që do t’i besojnë fatet e kësaj sfide.

De La Fuente pritet ta nis me skemën 4-2-3-1, ku fatet e këtij takimi ja ka besuar Alvaro Moratës i cili do të jetë i vetëm në majën e sulmit. Nga ana tjetër Mancini pritet ti besojë gjithçka Immobile edhe pse ky i fundit duhet të luftojë Retegui për vendin titullar.

FORMACIONET EMUNDSHME:

SPANJA (4-2-3-1): Arrizabalaga, Carvajal, Le Normand, Nacho, Alba, Rodri, Merino, Asensio, Gavi, Fati, Morata

ITALIA (4-3-3-): Donnarumma, Di Lorenzo, Acerbi, Tolói, Spinazzola, Barella, Jorginho, Verratti, Zaniolo, Immobile, Raspadori

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga