Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Muriqi do të mungojë gjithë muajin, e konfirmon trajneri i Mallorcas: Ka një dëmtim të çuditshëm

Shkruar nga NEWSPORT
Muriqi do të mungojë gjithë muajin, e konfirmon trajneri i

Vedat Muriqi vazhdon të jetë i dëmtuar. Sulmuesi i “dardanëve” nuk do të mund të luajë gjithë muajin janar për shkak të një dëmtimi.

Lajmin e ka komnfirmuar trajneri i Mallorcas, Javier Aguirre. Ky i fundit ka theksuar se sulmuesi ka pësuar një dëmtim të çuditshëm dhe në këto kushte nuk do të mund të llogarisë shërbimet e tij.

“Doktori mund t’ju japë përgjigjen më të mirë, por nuk mendoj se ai mund të luajë në janar, sepse ne kemi qenë konservatorë me të dhe mendoj se është më e mira. Është një dëmtim i çuditshëm. Vedati nuk është rikuperuar shpejt apo ngadalë, por dyshoj se mund ta shohim në këtë muaj janar”, theksoi timonieri i Mallorcas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga