Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Morën një tjetër fitore, flet "heroi" i Manchester Cityt: Kundërshtari luajti shumë mirë

Shkruar nga NEWSPORT
Morën një tjetër fitore, flet "heroi" i Manchester

 

Manchester City pasditen e sotme ka luajtur ndaj Neëcastle dhe nuk ishte aq ndeshje e lehtë sa dukej në letër. 2-1 ka përfunduar ky 90 minutësh, ku Sterling ka shënuar golin e parë të takimit, duke i dhënë një dorë shumë të mirë skuadrës.

Sulmuesi është shprehur se ata kanë dhënë gjithçka për të fituar këtë takim, por kundërshtari i ka vënë në shumë vështirësi. Deri më tani kampionati udhëhiqet nga Liverpool dhe Chelsea me nga 4 fitore po në aq ndeshje të luajtura.

 

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga