Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Nuk i lejuan të luanin në KOSOVË, klubi nga Mitrovica lajmëron për vendin e ri ku do zhvillohet takimi

Shkruar nga NEWSPORT

Në kufirin midis Kosovës dhe Serbisë ditën e sotme ndodhi një ngjarje paralajmëruar më parë, kthimi pas i ekipit serb Crvena Zvezda të cilët ishin nisur për të luajt ndeshje zyrtarë për kupën serbe me Trepçën.

Pas kthimit prapa nga policia e Kosovës, tashmë klubet kanë hequr dorë nga idea e zhvillimit të ndeshjes në Kosovë, duke gjetur një vend tjetër, tashmë në territorin e Serbisë.

Klubi i FK Trepça ka dal me njoftim zyrtar duke lajmëruar se takimi midis tyre dhe Crvena Zvezdës do të zhvillohet në Stara Pazova pjesë e Serbisë dhe jo në Zubin Potok siç ishte parashikuar.

" "Lojtarët dhe stafi i skuadrës sonë janë nisur drejt Stara Pazova ku nesër do të luajnë takimin e 1/16 së Kupës së Serbisë ndaj Crvena Zvezdës", ka shkruar Trepça.

Tags:

KOSOVA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga