Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milani me misionin “Tre Pikët” përballë “Toros”, Leao starton nga minuta e parë (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Milani me misionin “Tre Pikët” përballë

Pak minuta na ndajnë nga fillimi i ndeshjes Milan-Torino. Sfida e vlefshme për javën e 22-të në Serie A do të luhet në “San Siro”. Kuqezinjtë kanë detyrim fitoren pas 3 humbjeve rradhazi në kampionat.

Disfata në derbi e sjell Milanin disi të dekurajuar në këtë takim. Nga ana tjetër torinezët vijnë pas fitores me Udinezen dhe nga java në javë janë në ngjitje. Pioli ka vendosur sot që të startojë nga minuta e parë Leao, që u fut si zëvëndësues me Inter.

Formacionet Zyrtare:

Milan (3-4-1-2): Tatarusanu; Thiaw; Kjaer; Kalulu; Saelmakers; Tonali; Krunic; Theo Hernandez; Brahim Diaz; Rafael Leao; Giroud. Trajner: Stefano Pioli.

Torino (3-4-2-1): Milinkovic-Savic; Djidji; Schuurs; Buongiorno; Singo; Adopo; Gineitis; Ricardo Rodriguez; Miranchuk; Vlasic; Sanabria. Trajner: Ivan Juric

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga