Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milani “all in” ndaj Bologna, “Djalli” kërkon të shfrytëzojë asistin e Empolit

Shkruar nga NEWSPORT
Milani “all in” ndaj Bologna, “Djalli” kërkon

Milan luan kundër Bolognas sot në orën 20:45. “Djalli” do kërkojë vetëm 3 pikët në shtëpi, pas barazimit që Empoli i mori Juventusit. Kështu do i afrohej me pikë vendit të dytë.

Së fundmi janë bërë të ditur dhe formacionet zyrtare. Trajneri i kuqezinjve Stefano Pioli pret gola nga dyshja e sulmit Leao-Giroud.

FORMACIONET ZYRTARE:

Milan: Maignan; Calabria, Kjaer, Gabbia, Theo Hernandez; Reijnders, Adli; Pulisic, Loftus-Cheek, Leao, Giroud

Bologna: Skorupski; De Silvestri, Beukema, Calafiori, Kristiansen; Ferguson, Freuler, Aebischer; Fabbian, Zirkzee, Urbanski

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga