Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milani afër sulmuesit të preferuar, kuqezinjtë në "Pole-Position" për ish-in e Bayernit

Shkruar nga NEWSPORT
Milani afër sulmuesit të preferuar, kuqezinjtë në

Joshua Zirkzee është pranë transferimit te Milani. Sulmuesi holandez që momentalisht mban veshur fanellën e Bolognas, është një objektiv i kuqezinjve prej kohësh, teksa gjithçka pritet të mbyllet në merkaton e ardhshme verore.

Milani nuk është ekipi i vetëm që ka interes për Zirkzee, pasi aty janë edhe Bayern Munich dhe disa ekipe angleze. Por “Djalli” është në ‘pole-position’ për të siguruar shërbimet e 22-vjeçarit. Skuadra e Milanit e sheh Zirkzeen si zëvendësuesin ideal të Giroud, me këtë të fundit që është pranë transferimit te Los Angeles në SHBA.

Përsa i përket Zirkzees, sulmuesi është në formë fantastike këtë sezon. Në 30 ndeshje të luajtura me fanellën e Bolognas, holandezi ka shënuar 11 gola teksa ka asistuar në 6 të tjerë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga