Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Milan kërkon 3 pikët e para, ndaj Dinamos synohet kreu i grupit

Shkruar nga NEWSPORT
Milan kërkon 3 pikët e para, ndaj Dinamos synohet kreu i grupit

Milan e filloi Champions League me një barazim në Austri përballë Salzburg. Për kuqezinjtë ai barazim u pa si një blof në objektivin për kalimin e grupeve. Milan kishte shansin të merte 3 pikë të arta dhe të krijonte një difernecë të sigurtë përballë Chelsea që humbi ndeshjen e parë ndaj Dinamo Zagreb 1-0 në Kroaci.

Sot në orën 18:45, Milan pret në San Siro pikërisht kroatët që kryesojnë grupin pas javës së parë. Fitorja është detyrim për djemtë e Piolit që shihen si favoritë bashkë me Chelsea për kalimin e grupit. Pioli kërkon të ulë presionin dhe në konferencën për shtyp deklaron se kjo e sotmja nuk është një ndeshje decizive por ka akoma kohë për çdo gjë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga