Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milan dhe Real Madrid “përplasen” në...tavolinë, kuqezinjtë gati të derdhin milionat

Shkruar nga NEWSPORT
Milan dhe Real Madrid “përplasen” në...tavolinë,

Brahim Diaz ka qenë në formë të jashtëzakonshme kohët e fundit dhe kjo e ka zhvendosur sërish fokusin tek e ardhmja e tij. Huazimi i tij dy-vjeçar do të përfundojë në verë dhe Milan do të përpiqet ta shlyejë atë, thuhet në një raport.

Spanjolli ka pasur ulje-ngritjet e tij këtë sezon, por në muajt e fundit, ai ka mundur të gjejë stabilitet. Ai mund të mos gjejë gjithmonë rrjetën ose të bëjë një asistim, por ai shton diçka që asnjë lojtar tjetër i Milanit nuk e shton aktualisht.

Kundër Tottenham Hotspurs, ai ishte një nga më të mirët, si nga pozicionimi mbrapa, por edhe ka treguar gjithmonë veten në atë mënyrë duke lejuar depertime për mbrojtësit dhe mesfushorët. Pothuajse çdo shans që Milani krijoi, ishte krijuar nga Diaz.

Sipas MilanNews, mbetet për t'u parë se cilat janë synimet e Real Madridit, por kuqezinjtë duan ta mbajnë spanjollin. Ama jo për vlerën 22 milionë euro të rënë dakord kur u krye huazimi, por duket se ka vend për negociata.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga