Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milan bën gati dhuratën e Krishtlindjeve, Maldini “dorëzohet” për yllin e skuadrës

Shkruar nga NEWSPORT
Milan bën gati dhuratën e Krishtlindjeve, Maldini

E ardhmja e Rafael Leaos do të vendoset në ditët në vijim. Siç raporton Corriere dello Sport, në fakt, pas Krishtlindjeve do të zhvillohet takimi mes Milanit dhe shoqëruesit portugez për të tentuar të arrijnë një rinovim.

Kuqezinjtë që do të vënë në pjatë një ofertë prej 7 milionë euro për sezonin deri në vitin 2027, duke tejkaluar kështu kufirin e pagave dhe duke u pajtuar me kushtet e portugezit që kishte vendosur që në fillim. Raportohet se Milani do të paguajë gjithashtu edhe gjobën prej 20 milionë eurosh nga Sporting Lisbon për Leaon.

Një përjashtim nga rregulli që megjithatë nuk do të krijonte probleme në dhomat e zhveshjes: të gjithë e dinë që Leao është njeriu shtesë në skuadër dhe të gjithë do të donin që numri 17 të qëndronte për një kohë të gjatë te kuqezinjtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga