Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

Megi Doçi kritikon Myrto Uzunin: Vraponte pa ide, Asani luajti 10 herë më mirë

Shkruar nga NEWSPORT

Megi Doçi ka bërë një koment në rrjetet sociale ku kritikon Myrto Uzunin për paraqitjen e bërë me Moldavinë, ku kuqezinjtë triumfuan 2-0. Sulmuesja e Vllaznisë shkruan me superlativa për Jasir Asanin, ndërsa evidenton vendosjen në fushë të Uzunit.

Shqipëria e drejtuar nga trajneri Sylvinho shkëlqeu në stadiumin “Air Albania”. Por, për Megi Doçin ndeshja nuk ka shkuar si duhet për sulmuesin beratas. Në facebook, Doçi shkruante:

“Jasir Asani ka luajtur 10 herë më mirë se Myrto Uzuni. Asani më i shpejtë dhe pozicional, shënoi një super perlë. Shpërthime herë pas here në krah. Uzuni vetëm vraponte kot pa ide dhe pa pozicion si me qenë duke luajtur në lagje.

Sulmuesi duhet të jetë i frikshëm për mbrojtësin, jo për të mos u dallu në fushë aspak. Sa herë sulmonte ekipi ynë, Uzuni ishte i mbyllur afër Cikalleshit në vend që të ishte i hapur në krah. Analistë pa pikë lidhje”.

[caption id="attachment_697311" align="alignnone" width="740"]Komenti i Megi Docit Komenti i Megi Docit[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga