Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

“Me një gurë kanë vrarë dy zogj”, Reali transferon në "Bernabeu" edhe vëllain e Mbappes (PRAPASKENAT)

Shkruar nga NEWSPORT
“Me një gurë kanë vrarë dy zogj”, Reali
Kylian Mbappe do të transferohet në verën e këtij viti në “Santiago bernabeu”, me sulmuesin francez që do t’i japë lamtumirën PSG-së për të vazhduar karrierën te Real Madrid. Por siç duket nuk do të jetë i vetmi që do të transferohet në Spanjë. Sipas “RMC Sport” bëhet me dije se “Los Blancos” do të transferojnë edhe vëllain  e Mbappes, Ethan. Madje burimi në fjalë ka zbuluar edhe planin e këtij operacioni.të dy vëllezërit do të kalojnë në “Santiago Bernabeu” is lojtarë të lirë, pasi edhe Ethan i përfundon kontrara me PSG-në në fund të sezonit. Sipas “RMC Sport” bëhet me dije se Kylian Mbappe dhe drejtusit e Realit kanë arritur mes tyre edhe për transferimin e Ethan. Ky i fundit ka luajtur edhe për PSG-në, por më shumë është anagazhuar me ekipin e të rinjve, ku ia ka dalë të shënojë 5 gola dhe të dhurojë 4 asiste në 16 ndeshje. Në të tillë situatë zë vend shprehja "Me një gurë kanë vrarë dy zogj", pasi me arritjen e marrëveshjes me Kylianin kanë mundur të sigurojnë edhe shërbimet e Ethanit.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga