Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

I heqin pikët Flamurtarit, ja si ndryshon klasifikimi dhe mbijetesa

Shkruar nga NEWSPORT
I heqin pikët Flamurtarit, ja si ndryshon klasifikimi dhe mbijetesa

Komisioni i Disiplinës vendosi ditën e sotme t'i zbriste 6 pikë Flamurtarit për mos shlyerje detyrimesh ndaj lojtarëve. Në këtë mënyrë edhe renditja në Superiore ndryshon. Flamurtari renditet në vendin e 5-të me 12 pikë, ndërsa tashmë është i detyruar të zbresë në 6 pikë duke u renditur në vendin parafundit. Në këtë mënyrë, vështirësohet edhe çështja e mbijetesës për kuqezinjtë e Vlorës, ku pas problemeve me pagat, duhet të vuajnë edhe pasojat nga mos shlyerja e këtyre detyrimeve. Në këtë mënyrë Flamurtari renditet në vendin e 9-të me 6 pikë, 1 më shumë se Korabi i vendit të fundit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga