Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Maradona në telashe, tani akuzohet për vjedhje në Argjentinë

Shkruar nga NEWSPORT
Maradona në telashe, tani akuzohet për vjedhje në Argjentinë

Diego Armando Maradona gjendet në telashe. Së fundmi ish-sulmuesi legjendar është akuzuar në vendlindje se ka paraqitur në aeroport një pasaportë falso, që dyshohet të jetë e vjedhur.

Maradona kishte programuar një udhëtim me të dashurën e tij Rocio Oliva, ndërsa nuk është lejuar ta bëjë një gjë të tillë, për shkak se pasaporta që paraqiti rezultoi e vjedhur.

Ish-sulmuesi i Napolit mohoi akuzën dhe deklaroi se ka lajmëruar tashmë avokatin e tij që do të merret me këtë çështje, ndërsa deklaroi se ky është një "kurth" që i bëhet nga ndonjë politikan i Argjentinës.

 

Tags:

BOTA

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga