Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

ZYRTARE/ Në listën e Tiranës për trajnerin e ri, Qatip Osmani firmos me kampionët

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Në listën e Tiranës për trajnerin e ri, Qatip
Qatip Osmani

Qatip Osmani është trajneri i ri i Strugës. Është vetë klubi kampion i Maqedonisë së Veriut që zyrtarizon afrimin e tij me një njoftim në faqen zyrtare.

“F.C. Struga njofton se ka arritur marrëveshje me trajnerin Qatip Osmani. I njëjti është prezantuar sot së bashku edhe me ndihmësin e tij, Bashkim Livoreka nga ana e Drejtorit Sportiv, Besart Isaku... Mirësevini”, shkruan klubi.

Pas largimit nga Vllaznia, Osmani rikthehet në Maqedoni dhe me vete do të ketë edhe ndihmësin Bashkim Livoreka.

Osmani ishte një nga emrat kandidatë për stolin e Tiranës me bardheblutë që ende s’kanë zgjedhur trajnerin e ri. Pas Shpëtim Duros, edhe Qatip Osmani duhet të fshihet nga lista e Refik Halilit që duhet të shoh për alternativa të tjera.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga